سئو یا بهینه سازی سایت

سئو (seo) یا بهینه سازی سایت فرآیندی پیچیده و تخصصی است که روز به روز در حال پیشرفت و بروزرسانی است.امروزه در تجارت الکترونیک سئو یکی از مهم ترین فاکتور های مهم برای پیشرفت در کار و گام بزرگی به سمت برند شدن است.

چرا سئو اهمیت ویژه ای پیدا کرده است؟

بر خلاف تصور عموم مردم بهینه سازی فرایندی ساده و آسان نیست و پیاده سازی آن نیازمند زمان ، تلاش بسیار ،علم پیش زمینه ای ،دانش فراوان میباشد . متخصصین حرفه ای طراحی سایت پابوک همواره دانش خود را در این زمینه بروزرسانی میکنند زیرا که الگوریتم رتبه بندی موتورهای جستجو دائما در حال تغییر هستند .

 
سئو-بهینه-سازی-سایت-اهمیت
اهمیت-سئو

اهمیت و هدف از سئو چیست ؟

در هرثانیه 63000 کاربر نیاز و خواسته  مدنظر خود را از طریق موتورهای جستجو اصلی مانند گوگل ،جستجو میکنند و 75 درصد از کاربران جستجو خود را در صفحات اول پیدا میکنند و دیگر به صفحه دوم نمیروند و موتورهای جستجو  باتوجه به خواسته کاربر که آن را جستجو نموده است همان چیزی را که آنها به دنبالش هستند در اختیارشان قرار میدهند و اگر بعد از طراحی سایت اقدام به بهینه سازی سایت نمائید ،این مسئله باعث میشود وب سایت تان برای کاربران به یک مرجع قابل اعتمادتر در مقایسه با تبلیغات اینترنتی تبدیل شود و باعث جذب کاربران بیشتری می شود که این امر اهمیت و هدف سئو را بیان مینماید .سئو مناسب رتبه وب سایت تان را در گوگل بالاتر میبرد ،باعث افزایش ترافیک وب سایت و افزایش فروش محصولات سایت میشود که بسیار حائز اهمیت میباشد  . 

خدمات سئو پابوک

تولید محتوا

با توجه به نیاز و کسب و کار شما پابوک برای بهبود رتبه سایت شما تولید محتوای تخصصی انجام میدهد.

شبکه های اجتماعی

ما حضور شما را در شبکه های اجتماعی تضمین میکنیم، و به صورت مستمر برای شما محتوا تولید خواهیم کرد.

سئو تکنیکال

انجام تمام خدمات سئو تکنیکال که پایه سئو سایت است و بدون رعایت این مسئله جایگاه مناسبی نخواهید داشت.

بررسی کلمات کلیدی

با توجه به هدف سایت و بررسی رقابیتان برای شما بهترین کلمات کلیدی را در نظر خواهیم گرفت تا هدفمند باشید.

انواع-روش-بهینه-سازی

لینک بیلدینگ

دریافت بک لینک از سایت های معتبر و پربازدید یکی از کارهای مهمی است که در طول دوره سئو انجام میشود.

طبق آمار گوگل، هروز نزدیک به ۳.۵ میلیارد نفر در گوگل سرچ میکنند 🙂
انواع-روش-سئو

انواع روش های بهینه سازی سایت چیست ؟

گاها با توجه به اینکه تمام قواعد و اصول طراحی سایت و بهینه سازی رعایت میشود و محتوای مناسب و کارآمدی هم نوشته میشود ولی باز هم وبسایت رتبه بالا دریافت نمیکند و در صفحه اول گوگل مشاهده نمیشود که میتوانیم علت آن را تغییرات الگوریتم های گوگل بدانیم .اینجاست که باید انواع روش های بهینه سازی را بشناسیم تا بتوانیم از روش های متفاوت بیشترین بهره را ببریم .

سئو سایت انواع مختلفی دارد و اگر قصد بهینه سازی وب سایت را دارید بهتر است انواع آنرا بشناسید تا آگاهی استفاده از آن را داشته باشید و بدون شناخت سئو و با استفاده از روش های نامناسب  به سایت خود لطمه وارد نکنید .

 ( White Hat ) سئو کلاه سفید چیست ؟

سئو کلاه سفید به مجموعه تکنیک ها و روش هایی گفته میشود که بر پایه قواعد و قوانین مورد تایید موتورهای جستجو باشد .با استفاده از روش کلاه سفید رتبه سایت را قانونی بالا میبرید و برای جذب کاربران بیشتر، صفحات وب سایت را بسیار کاربردی و گیرا طراحی مینمائید .

به این روش سئو اخلاقی هم میگویند که بهترین روش از انواع همین نوع میباشد و به شما کمک میکند نزد گوگل محبوب شوید ولی در مقابل کمی زمان بر میباشد و باید دائما بر وبسایت خود نظارت داشته باشید و تکنیک های کلاه سفید را پیاده سازی کنید .سئو کاران پابوک با استفاده از روش کلاه سفید رتبه سایت تان را بدون خطر پنالتی و جریمه شدن توسط  گوگل افزایش میدهند که این نتیجه کسب شده به مدتی طولانی باقی میماند .

روش های کلاه سفید

از فرایند هایی که در کلاه سفید استفاده میشود میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

 • تجربه کاربری مناسب سایت ( Ux )
 • تولید محتوا مناسب و کاربردی
 • ریسپانسیو ( واکنشگرا ) بودن سایت
 • سرعت مناسب صفحه های وب سایت
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • دریافت بک لینک های معتبر

 ( Black Hat ) سئو کلاه سیاه چیست ؟

سئو کلاه سیاه یکی از انواع روش های بهینه سازی سایت میباشد و به مجموعه روش هایی گفته میشود که بر پایه دستکاری الگوریتم موتورهای جستجو و فریب موتورهای جستجو به منظور بالا بردن و بهبود رتبه  وب سایت در مدت زمانی بسیار کوتاه میباشد .

این روش ،سئو غیراخلاقی میباشد و کسانی هستند که به دنبال راه میانبر برای گول زدن و فریب گوگل برای رسیدن به جایگاه مناسب در مدت زمان بسیار کوتاه هستند اما از آنجائیکه گوگل بسیار هوشمند میباشد راهی برای تشخیص تمام روش های تقلبی دارد. حتی اگر وب سایت شما با استفاده از کلاه سیاه بتواند در صفحات اول باشد و نتیجه خوبی کسب کند اما مطمئن باشید گوگل شما را گیر خواهد انداخت و سایت شما را جریمه میکند و هنگامی که این اتفاق رخ بدهد ،برگرداندن وب سایت به حالت عادی کاری بسیار سخت میباشد چه برسد به آن که بخواهید رتبه بالایی مجددا کسب نمایید.بسیاری از شرکت ها برای نشان دادن قدرت وب سایت خود پس از طراحی سایت از تکنیک های کلاه سیاه استفاده میکنند تا رتبه بهتری نسبت به سایر رقبای خود پیدا کنند اما این کار از پایه غلط است و گوگل برای مدت طولانی گول نمیخورد و متوجه سوء استفاده میشود و وب سایت مورد نظر را جریمه میکند که ضررهای جبران ناپذیری به کسب و کار آنلاین وارد میکند .

بعضی از متخصصان سئو برای اینکه خود را حرفه ای تر جلوه دهند قول رشد سریع را به شما خواهند داد و این کار را برای شما انجام خواهند اما با استفاده روش  کلاه سیاه این کار را انجام میدهند و پس از این که سایت را به شما تحویل میدهند شما را به دردسر بزرگی خواهند انداخت.

متداول ترین کارهایی که در کلاه سیاه انجام میدهند به شرح زیر میباشد :
 • استفاده بیش ازحد از کلمات کلیدی
 • خرید لینک
 • کپی رایتینگ
 • مخفی نمودن متن

( gray Hat ) بهینه سازی کلاه خاکستری چیست ؟

یکی دیگر از انواع روش های سئو ،سئو کلاه خاکستری نام دارد که روشی میباشد که مابین کلاه سفید و کلاه سیاه قرار دارد و ترکیبی از آنهاست .در واقع هدف از سئو کلاه خاکستری گول زدن و دور زدن گوگل میباشد اما با استفاده از تکنیکی که گوگل نفهمد اما در اکثر موارد با بروز شدن الگوریتم های موتورهای جستوجو این روش غیر قانونی مضخص شده و این تکنیک ها را جز تکنیک های کلاه سیاه حساب کرده و شما را جریمه میکند .

پس برای استفاده از سئو کلاه خاکستری حتما باید تخصص کافی داشته باشید در غیر اینصورت نتایج منفی برای وب سایت نصیبتان خواهد شد .

تکنیک های رایج کلاه خاکستری :
 • تبادل لینک
 • دریافت کامنت پولی
 • تبلیغات بی محتوا و بی فایده
 • خرید و استفاده از دامنه های منقضی شده

تکنیک های سئو چیست ؟

همانطور که بالاتر اشاره شد برای بهینه سازی وب سایت باید با انواع و تکنیک های سئو آشنایی لازم داشته باشید تا وب سایت شما با تولید محتوا مناسب و رعایت اصول اساسی سئو به بیراهه کشانده نشود .

تکنیک های سئو به دو دسته کلی ، داخلی (On Site) و سئو خارجی (Off Site) تقسیم میشود .

 

seo-تکنیک-های-سئو

 (In page) سئو داخلی چیست ؟

در واقع به تمام روش هایی که در سایت خود انجام میدهید مانند بارگذاری متن ،لینک بیلدینگ ، بهینه سازی تصاویر و تولید محتوای ویدئویی و صوتی  (پادکست) تکنیک in site seo  گفته میشود.

شامل فرآیندهایی مانند :شناسایی کلمات کلیدی ، On page سئو درون صفحه ( تولید محتوا ارزشمند ،لینک سازی داخلی ،متا تگ ها ،عنوان ها ،پاراگراف ها و … ) میشود که میتوانید بسیاری از این فرایند ها را در قسمت طراحی وب سایت انجام دهید .

Technical سئو تکنیکال چیست ؟

سئو تکنیکال یا فنی به محتوا وب سایت مربوط نیست و به موارد و عناصری به غیراز محتوا و مسائل فنی ارتباط دارد .این بخش به شما کمک میکند تا وب سایت شما توسط موتورهای جستجو بهتر دیده شود و با بهبود این فرآیند موتورهای جستجو وب سایت شما را برای نمایش در اولویت خود قرار میدهند .

فرآیند های رعایت قوانین بهینه سازی در طراحی سایت ، طراحی سایت با قالب واکنشگرا ( ریسپانسیو ) ،افزایش سرعت بارگذاری سایت و … جزء مهارت های تکنیکال محسوب می شوند .

Off page ) بهینه سازی خارجی چیست ؟

به مجموعه فرآیند هایی که برای بهبود رتبه وب سایت ،خارج از صفحات سایت انجام میشود، سئو خارجی میگویند .وب سایت شما با استفاده از تکنیک های درون صفحه و تکنیکال رتبه قابل قبولی از موتورهای جستجو به دست می آورد ولی باز هم برای کسب رتبه بهتر نیازمند لینک سازی خارجی برای وب سایت تان هستید تا رتبه اول را از رقیبانتان گرفته و ازآن خود کنید .در واقع فعالیت های خارج از سایت تمام کننده و تکمیل کننده بهینه سازی سایت میباشد .

فرایندهایی مانند رپورتاژ آگهی ،کامنت مارکتینگ ،فعالیت درشبکه های اجتماعی و خرید بک لینک سئو خارجی را تشکیل میدهند .

 آیا به بهینه سازی سایت نیاز داریم ؟

پیشنهاد ما در پابوک به شما این است که حتما برای رونق کسب و کار خود یک طراحی سایت حرفه ای و سپس پس از آن، سئو را برروی سایت خود پیاده سازی نمایید، چرا که به سبب پیاده سازی سئو وب سایت شما در نتایج جستجوی موتور های جستجو بیشتر دیده میشود و سئو میتواند تاثیرات فوق العاده شگفت انگیزی بر فروش و بازدید خدمات و محصولات سایت شما بگذارد، در واقع انجام سئو برای کسب و کارهای که به سمت و سو تجارت الکترونیک میروند و قصد جذب مشتری و دیده شدن بیشتر توسط موتورهای جستجو را دارند امری لازم و ضروری است .

بهینه-سازی-وب-سایت

پابوک مفتخر است تا در زمینه طراحی سایت و سئو در کنار شما باشد و کسب و کار شما را در راه برند شدن در دنیای تجارت آنلاین همراهی کند.

در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر و همکاری مشخصات خود را وارد نمایید.