طراحی سایت

طراحی سایت چیست ؟

طراحی سایت (Web Design) به مراحل طراحی خلاقانه قالب سایت متناسب با کسب و کار و ایجاد فرآیند مهندسی شده برای پردازش ، تجزیه و تحلیل و مدیریت و هر آنچه که برروی بستر اینترنت بارگذاری میشود و آماده ارائه خدمات به کابران است.

با رشد چشمگیر تکنولوژی و استفاده گسترده از اینترنت اکثریت مردم در سراسر دنیا بخش بزرگی از نیاز های خود را با استفاده از وب سایت ها برطرف میکنند.

طراحی وبسایت میتواند به عنوان طراحی  فروشگاه ، طراحی  شرکتی ، طراحی خبری ، طراحی سایت شخصی ، وب سایت آموزشی و ارائه خدمات غیر حضوری از طریق وب سایت تقسیم بندی شوند.

مسئله که غیر قابل انکار است اهمیت داشتن یک سایت حرفه ای و برروز برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک است.

طراحی-وب-سایت-پابوک

بیل گیتس : اگر کسب و کارتان برروی اینترنت نباشد به زودی از بازار هم جمع خواهد شد.

ویژگی های طراحی وب سایت پابوک

سئو

سئو ابتدا با بهینه سازی کد های وب سایت شروع میشود.که ما در پابوک پایه سئو را در تمام سایت های خود بکار میبریم.

امنیت

در تمام پروژه های انجام شده با رعایت پروتکل های امنیتی برروی وبسایت امنیت را برای شما ارتقاء خواهیم داد.

واکنشگرا

تمام قالب های طراحی شده واکشنگرا بوده به خوبی قابل نمایش در تمام دستگاه های دیجیتال بوده است.

خرید آنلاین

برای مشتریان عزیز پابوک این امکان فراهم شده است تا از لحظه سفارش تا تحویل سایت تمام کارها را آنلاین انجام دهند.

پشتیبانی

تا یک سال ارائه انواع خدمات ارتقاء و پیشرفته سازی ، پشتیبانی و آموزش پنل مدیریت برای مشتریان عزیز.

طراحی اختصاصی

با توجه به نیاز مشتری و نوع کسب و کار شما طراحی قالب ها سفارشی سازی میشوند و اختصاصی میشوند.

وظایف طراح  سایت چیست ؟

برای طراحی سایت حرفه ایی به دو گروه از متخصصان طراحی سایت احتیاج داریم . یک تیم برای ایجاد فرانت اند که همان ظاهر و نما سایت میباشد و تیم دیگر برای بخش بک اند که قسمت کد میباشد .
تمام کدهایی که در پشت قالب وجود دارند و از دید کاربر خارج اند اما در حال کنترل قسمت های مهمی میباشد کدهای بک اند نامیده میشوند و وظیفه کارکرد و راه اندازی وب سایت
را برعهده دارند .همانطور که بالاتر اشاره کردیم فرآیند طراحی سایت را میتوانیم به دو قسمت طراحی گرافیکی و برنامه نویسی تقسیم کنیم ، یا با تعریفی حرفه ای تر طراحی وب سایت به دو بخش  Front End و  Back End تقسیم میشود.

طراحی-فرانت-اند-طراحی-بک-اند

فرانت اند ( front end )

طراحی فرانت اند به قسمت قابل مشاهده برای کاربران یا کلاینت ها گفته میشود که با استفاده از ظاهر گرافیکی  میتوانند به دنبال خواسته خود در سایت جستوجو کنند و خدمات دریافت کنند.

در نتیجه هر چه گرافیک جذاب و کاربردی تر باشد کاربر حس خوش آیندی را دریافت میکند. طراحی فرانت اند به عنوان مثال شامل رنگ ها ، دکمه ها ، عکس ، فونت و چینش متن ها میباشد.

بک اند ( back end )

همانطور که از عنوانش مشخصه این قسمت مربوط به پشت صحنه است ، قسمتی که از دید کاربران خارج بوده اما کاملا با قالب سایت مرتبط است.

به عنوان مثال فرض کنید که یک فرم مشخصات برای ثبت سفارشتان از یک سایت فروشگاهی میخواهید ثبت کنید در ظاهر شما اطلاعات در قسمت گرافیکی و قابل مشاهده وارد میکنید اما برای ثبت شدن اطلاعاتان این قسمت بر عهده قسمت بک اند میباشد که اطلاعات شما را دریافت ، ذخیره و پیغام موفقیت آمیز را به شما بر میگرداند.

انواع طراحی سایت از نظر ساختار

طراحی سایت به دو دسته کلی تقسیم میشوند .

  • استاتیک
  • داینامیک

طراحی سایت استاتیک چیست ؟

سایت استاتیک یا ایستا به سایتهایی میگویند که تغییرات مداوم محتوا در آنها الزامی نیست . اگر هدف شما از طراحی وبسایت معرفی کالا و خدماتی ثابت میباشد که برای یک بازه زمنی طولانی مدت نیاز به تغییر برروزرسانی یا ویرایش ندارد یک وبسایت استاتیک نیاز شما را برطرف میکند و شما را به هدفتان میرساند . این نوع طراحی سایت ارزان تر و ساده تر است اما به نوعی ، امروزه مورد استفاده چندانی قرار نمیگرد و در حال منسوخ شدن است

طراحی سایت داینامیک چیست ؟

سایت داینامیک یا پویا به سایت هایی گفته میشود که مدام در حال تغییرات و بروزرسانی محتوا و اطلاعات میباشند و مطابق با نیازمندی های مشتری سایت طراحی میشود . بروز رسانی دائمی وب سایت به صورتی که مخاطب آنلاین بودن وب سایتتان را حس میکند در نتیجه میتوان گفت طراحی وب سایت داینامیک نسل جدیدی از طراحی سایت است .

تفاوت سایت استاتیک با داینامیک چیست؟

 1 – طراحی سایت استاتیک به صورتی میباشد که برای ایجاد تغییرات مدیرسایت در صورت نداشتن علم طراحی سایت نمیتواند کاری تغییرات  و بروزرسانی محتوا برروی سایت انجام بدهد ، در مقابل آن در سایت های داینامیک مدیر سایت با ایتفاده پنل مدیریت پیشرفته امکان ویرایش جزئی ترین موارد را برروی سایت خود در اختیار دارد.

2 – سایت های استاتیک مناسب کسب و کاری میباشد که تغییرات محتوا در سال یک بار نهایتا دوبار در آن بوجود بیاید اما سایت های داینامیک مناسب کسب و کار پویا و متغییر میباشند.

3 – هزینه طراحی سایت استاتیک کمتر از نوع دیگر میباشد اما اگر شما قصد به روز رسانی و یا تغییرات وب سایت را داشته باشید مجددا باید از یک طراح سایت درخواست کمک داشته باشید که برای شما هزینه بردار است .

مزایا-داشتن-وب-سایت

طراحی سایت ریسپانسیو ( واکنشگرا )

طراحی  سایت واکنشگرا یا وبسایت ریسپانسیو یک روند طراحی سایت میباشد که باعث میشود صفحات وب سایت به راحتی با دستگاه هایی با رزولوشن و ابعاد مختلف بررسی شوند و قابل مشاهده باشند و برای مشاهده و بررسی سایت احتیاجی به تغییر اندازه صفحه نیست .

امروزه کاربران برای دست یافتن به صفحات اینترنت ازطریق تلفن‌های هوشمند و تبلت با صفحه نمایشی با ابعاد متفاوت استفاده میکنند که به موجب این امر ،سایت ریسپانسیو بسیار اهمیت پیدا کرده است.

با توجه به اینکه بیش از نصفی از ترافیک وب سایت ها از طریق تلفن های همراه میباشد ،سایتی موفق و پیروز میشود که بتواند به تمامی کاربران خدمات ارائه دهد و سایت بصورت کامل برای آنها باز شود .اگر کاربری وارد سایت شما شود و نتواند با قالب سایت شما ارتباط برقرار کند  و نتوانند از خدمات و مطالب شما به راحتی استفاده کند فورا وب سایت شما را ترک نموده و سایت رقیب شما را که انتخاب هوشمند تری داشته است و از طراحی ریسپانسیو بهره گرفته است انتخاب میکند. یکی از عوامل رتبه بندی گوگل از سال 2015 طراحی سایت ریسپانسیو میباشد . با توجه به عوامل بیان شده طراحی وب سایت واکنشگرا  برای هر سایتی حائز اهمیت بوده و امری لازم میباشد .

تمامی وب سایت های طراحی شده توسط پابوک ریسپانسیو شده هستند و قابلیت سازگاری با تمامی صفحه نمایشگر ها را دارند. 

طراح-سایت-سایت-ریسپانسیو

اهمیت های شگفت انگیز وب سایت برای کسب و کارها

امروزه اگر شرکت شما در گوگل نباشد و کسب و کارتان را به صورت آنلاین راه اندازی نکنید ،رسما قافیه را باختید و چند سال دیگر محکوم به شکستید !

4 دلیل ضروری برای داشتن وب سایت

  • حرفه ای تر به نظر می رسید !

  شما در کسب و کارتان هرکاری را میکنید تا حرفه ای تر به نظر برسید . شاید شما هم مانند صاحبان دیگر مشاغل کوچک فکر میکنید که بیزینس شما هیچ احتیاجی به طراحی وب سایت ندارد اما این عقیده نادرست است و از نظر 84 درصد مردم ، کسب و کارهایی که وبسایت دارند قابل اعتمادتر هستند پس شما میتوانید با ایجاد یک وب سایت برای بیزینس کوچک خود ،اعتبار کسب نمایید .

 

Professional-business
خدمات 24 ساعته
  • نسبت طلایی 7/24 !

بیزینس شما با داشتن یک وب سایت ، 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در دسترس میباشد و حتی زمانی که فروشگاه شما تعطیل میباشد میتوانید فروش داشته باشید و محصولات و خدمات کسب و کارتان در اختیار مشتریان قرار دهید پس با داشتن یک سایت ، کسب و کارتان هیچ وقت تعطیل نخواهد بود .

  • مقرون به صرفه بودن

شاید شما فکر میکنید که داشتن یک وبسایت هزینه بسیار زیادی دارد و شما توانایی پرداخت آن را ندارید و بودجه کافی در اختیار ندارید اما کاملا در اشتباه هستید .هزینه طراحی سایت شاید در نگاه اول نسبت به هزینه آگهی در روزنامه یا بیلبوردهای در سطح شهر گرانتر بنظر برسد اما شما با یک بار هزینه یک تبلیغ دائمی برای خود ایجاد کرده اید که میتوانید هرروز آنرا گسترش دهید.

شک نداشته باشید که در صورت سرمایه گذاری صحیح در طراحی سایت و سئو هزینه صرف شده در مدت زمان کوتاهی نه تنها به شما بازمیگردد بلکه سود چشمگیری نیز نصیب شما خواهد شد.

طراحی-سایت-ارزان
online-web-shop
  • صرفه جویی در وقت

با طراحی وب سایت و ایجاد یک فروشگاه آنلاین دیگر لازم نیست با مشتریان خود سروکله بزنید بلکه تنها کافی است تصویر و توضیح قابل قبولی از خدمات یا محصولات خود برروی وب سایت قرار دهید بقیه مراحل را وب سایت به تنهایی و با موفقیت برای شما تکمیل میکند.

سئو در طراحی سایت

از دیگر خصوصیات منحصربفرد خدمات پابوک میتوان به سئو بیس یا سئو تکنیکال اشاره کرد این ویژگی به قدری در طراحی سایت مهم است که در صورت رعایت نشدن یا نبود آن هر چه شما تلاش در تولید محتوا داشته باشید و در آن حرفه ای باشد اما موتورهای جستوجو  شما را به عنوا یک سایت بی کیفیت و سطح پایین معرفی میکنند که هیج چایی در رتبه های بالا نخواهید داشت.

 
طراحی وب سایت شخصی

در دنیای اینترنتی امروزه که شبکه های اجتماعی پدید آمده اند وسیله ایی برای معرفی اشخاص شده اند اما برای اینکه خودتان را بیشتر  در دنیای مجازی مطرح کنید و دیده شوید میتوانید با پابوک یک وب سایت شخصی برای خود ایجاد نموده و علم و دانش ، ایده ها و عقیده ها و هنر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید .

طراحی-سایت-شخصی
طراحی-سایت-شرکتی
طراحی سایت شرکتی

 وبسایت شرکتی باید بصورتی باشد که تصویری حرفه ای و شایسته از کسب و کارتان ارائه دهد. شمار چشمگیری از بازدیدکنندگان برای اولین بار از طریق وبسایت یک شرکت با کسب و کار آن آشنا میشوند. لذا طراحی وبسایت شرکتی باید اطلاعات کامل و سودمندی را از فعالیت شرکت به بهترین صورت ممکن ارائه دهد و باعث تبدیل بازدیدکننده در همان اولین مراجعه به هوادار دائمی شود.

 
طراحی سایت فروشگاهی

ملاک پیروزی یک فروشگاه در سطح شهر، با ملاک های پیروزی یک فروشگاه آنلاین مغایرت های چشمگیری دارد. پابوک آشنایی کاملی با رفتار مشتریان و فضای کسب و کار آنلاین در این سایت ها دارد.یکی از ویژگی های  سایت فروشگاهی این است که باید امکان وسعت و گسترش را در آینده داشته باشد تا بتواند به خوبی پذیرای محصولات جدید و تعداد بالای مشتریان باشد. شما به کمک پابوک ،امروز وبسایتی را برای فرداها راه اندازی می کنید. با توجه به پیشرفت دائمی تکنولوژی های وب و تغییر سلایق کاربران، یک وبسایت باید با بسترسازی مناسب، قابلیت پذیرش امکانات جدید در آینده را داشته باشد .

 
طراحی-سایت-فروشگاهی
طراحی-سایت-آموزشی
طراحی وبسایت آموزشی

در دنیای امروزی با ترقی و توسعه تکنولوژی ، مبحث آموزش دچار تحولاتی شده است . کلاس های آموزشی بصورت مجازی طرفداران بسیاری پیدا کرده و امروزه  اکثر کاربران هواخواه آموزش از راه دور هستند و تمایل دارند در هرزمان و مکان به راحتی به مطالب آموزشی دسترسی داشته باشند. شما میتوانید آکادمی آنلاین پرقدرت خود را در کمترین زمان و با کمترین هزینه ،بسازید و کاربران بیشتری حتی از دورترین نقاط ایران امکان دسترسی به محتویات علمی آکادمی شما را داشته باشند

طراحی-سایت-پزشکی
طراحی وب سایت پزشکی

امروزه مردم استقبال بیشتری از خدمات آنلاین میکنند . میتوانیم بگوییم دسترسی راحت و سریع به خدمات اینترنتی ، صرفه جویی در زمان و مقرون به صرفه بودن آن وهمچنین مصرف انرژی کمتر بیمار، دلیل این استقبال میباشد . کابران میتوانند با استفاده از طراحی وبسایت ،بسیار راحت و بدون منتظر بودن در صف های طولانی برای مراجعه به پزشک ،نوبت دریافت نمایند .

پابوک مفتخر است تا در زمینه طراحی سایت و سئو در کنار شما باشد و کسب و کار شما را در راه برند شدن در دنیای تجارت آنلاین همراهی کند.

در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر و همکاری مشخصات خود را وارد نمایید.